artykuł nr 1

Oddziały

Podstawową jednostką organizacyjną szkoły jest oddział. Podstawową formą pracy w szkole są zajęcia dydaktyczno-wychowawcze prowadzone przez system klasowo-lekcyjny.

Zajęcia dodatkowe

Szkoła organizuje zajęcia dodatkowe dla uczniów z uwzględnieniem ich potrzeb i zainteresowań.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Uczniom oraz ich rodzicom udzielane jest wsparcie przez specjalistów: pedagoga, pedagoga specjalnego, logopedę, terapeutę pedagogicznego, szkolnego doradcę zawodowego.

Szkoła prowadzi bibliotekę szkolną.

Świetlica

Uczniom, którzy muszą przebywać w szkole dłużej ze względu na czas pracy ich rodziców, szkoła organizuje opiekę w świetlicy szkolnej.

Organizację pracy Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Bilczy  określa Statut Szkoły oraz Regulamin organizacyjny.

Organami szkoły są:

1. Dyrektor szkoły
  2. Rada Pedagogiczna
  3. Rada Rodziców
  4. Samorząd Uczniowski

Organa Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Bilczy  i ich kompetencje określa Statut Szkoły (link) ze zmianami (link).